Az edzések időpontjai:

Várunk mindenkit 6-éves kortól.

Szakosztályvezető: Péteri András

A csapat tagjai

Borsos Viktória és Elekes Enikő aranyérmet szerzett a serdülő Európa-bajnokságon!!!
2019 július 2. - Krakkó

Fantasztikus sikerült a krakkói serdülő Európa-bajnokság női versenynapja a magyar birkózó válogatott számára. A szombati versenynapon sporttörténelmet írtak lányaink, ugyanis a KSC-s birkózó lányoknak, Borsos Viktóriának és Elekes Enikőnek köszönhetően megszületett az első, majd nem sokra rá a második magyar serdülő női Európa-bajnoki cím.
Gratulálunk!

tovább

KSC-s sikerek a budapesti Iskolai Küzdősportok Világbajnokság első versenynapján
2019 júnuis 18. - Budapest

A magyar csapatból ketten is aranyéremmel zárták a tíz országot felvonultató serdülőviadalt, míg négyen a dobogó harmadik fokán zártak. A hölgyek versenyében hat magyar birkózóért szoríthattunk. A Péteri András vezette alakulatból végül öten is dobogóra állhattak. Az aranyérmet az 54 kilogrammos Borsos Viktória (KSC), valamint a 62 kilogrammos Elekes Enikő (KSC) érdemelte ki.
Borsos az úgynevezett nordic rendszerben küzdött, és bár elveszítette egyik csoportmérkőzését, a harcot nem adta fel az aranyéremért, előbb az elődöntőben, majd a fináléban is diadalmaskodott, végül első helyezett lett súlycsoportjában. Elekes a rohamosan közeledő serdülő Európa-bajnokságra való tekintettel egy kategóriával feljebb próbált szerencsét, ami mint utólag kiderült, nem okozott különösebb problémát neki. A KSC versenyzője ugyanis körmérkőzések során négy összecsapást is megnyert, így megérdemelten állhatott a dobogó legmagasabb fokára az eredményhirdetés során. Takács Alexandra az 58 kg-osok versenyében a. helyen végzett.

tovább

Az év első rangos versenyét, az U23-as Országos Bajnokságot a Magyar Birkózó Szövetség Szigetszentmiklóson rendezte.
2017 február 6. - Szigetszentmiklós

A korai időpont magyarázata, hogy hazánk Szombathely rendezi a korosztály kontinens viadalát.
Az OB-n természetesen a Kőbánya SC birkózói is rajthoz álltak, abban a reményben, hogy Juhász Balázs megvédi tavalyi elsőségét és kivívja a lehetőséget arra, hogy Ő képviselje színeinket az Európa-bajnokságon.
Juhász Balázs esélyeshez méltóan kezdte meg szereplését a 97 kg-os súlycsoportban, ahova további 11 rivális is mérlegelt. Az első mérkőzését technikai tussal nyerte meg a dunaújvárosi Bagó Tibor ellen /11-0/. Következett a junior VB bronzérmes szombathelyi kiválóság Wittmann Kristóf. Balázs 9-0-ra vezetett az első menetben, amit hamar be akart fejezni érezve fölényét és hibázott. Az ellenfél bizonyítva klasszisát visszatámadásból szépített. A végeredmény a szakemberek számára nem hagyott kétséget 10-6, így jöhetett a döntőbe kerülésért folyó mérkőzés. Mivel a másik ágon Balázs három évvel fiatalabb testvére is magabiztosan menetelt, két győzelmet követően egymással néztek farkasszemet. Természetesen a fiatalabb Juhász visszalépett, így Balázs készülhetett a döntőre nem kisebb ellenfél ellen mint a többszörös válogatott magyar bajnok Tomin Márton. Versenyzőnk okult az előbbi kapkodásból és a verseny legegyértelműbb döntőjét birkózva magabiztosan 10-0 arányban diadalmaskodott a rendező egyesült kiválósága ellen. Ezzel a sikerrel nagy lépést tett a címeres mez eléréséért.

2016 április 27. - Budapest

A Kőbánya Sport Club 2016. május 22-én, vasárnap, 10 órai kezdettel a Kőbányai Sportközpont jégcsarnokában Szumó Gálát rendez.
A verseny egyben az U-8 és U21 korosztályok Országos Bajnoksága is, s válogató a Világbajnokságra.

Országos Bajnokság Kőbányán
2015 április 17. - Budapest

Szumo gálára és az U8 és U21 korosztály Országos Bajnokságára kerül sor 2015. május 17-én az Ihász utcai sporttelepen. A Kőbánya SC által rendezett versenyen 15 korcsoportban állnak szőnyegre a versenyzők.

A nap során két dohión kerül megrendezésre, korosztályonkénti eredményhirdetéssel. Súlycsoportonként 5 főig körmérkőzés van, azon felüli induló létszám esetén egyenes kieséses, dupla vigaszági mérkőzések lesznek két 3. helyezéssel. A körmérkőzés során körbeverés esetén ismételt körmérkőzés történik.

Újabb elismerés birkózóinknak
2014 december 16. - Magyarország

Szumó birkózónk Sárkány Vivien, aki a taiwani Világbajnokságon bronz érmet szerzett és ezzel a magyar csapat legeredményesebb versenyzője volt, most országos bajnoki címet szerzett az U21-es korcsoport +80kg-os kategóriájában. Vivient egész éves kiemelkedő teljesítménye elismeréseképpen a Magyar Szumó Szövetség jelöléseként az év sportolójává választották.

tovább

Birkózó szakosztályunk elismerésben részesült
2014. december 6. - Budapest

Az elmúlt évekhez hasonlóan, ismét megrendezte karácsonyi ünnepségét a Magyar Birkózó Szövetség. Az esemény helyszíne a budapesti Danubius Hotel Aréna volt, ahol telt házas bulizással ünnepelték meg a birkózást szerető emberek az idei év fantasztikus eredményeit.
Dr. Hegedüs Csaba köszöntője után csillagszóró égett minden egyes vendég kezében, majd díjátadás következett, ahol két KSC-s is kitüntető elismerésben részesült:
A 2014. év szabadfogású kadet versenyzője Tóth Bendegúz lett, a 2014. év szabadfogású edzője címet pedig Péteri András vehette át.

tovább

A KSC sumó birkózója Sárkány Vivien a Taiwanon, múlt hétvégén megrendezésre került Világbajnokságon bronzérmet szerzett, és ezzel a magyar csapat legeredményesebb versenyzőjeként zárta a rendezvényt.
2014 augusztus 29-31. - Taiwan

Ezév augusztusában 29-31-dike között Taiwan adott otthont a két évente megrendezésre kerülő Sumó Világbajnokságnak.
Versenyzőnk, Sárkány Vivien utazott a versenyre. Az előzetes nevezés alapján több súlycsoportba szerettük volna nevezni birkózónkat, de a helyszínen azt a tájékoztatást adták, hogy mindenki csak egy versenyszámban állhat küzdőtérre.
A tizenhét nemzet által felsorakozott mezőnyben a 18 évesek open kategóriájában hat versenyző nevezett: japán, taiwani, orosz, lengyel, brazil és a mi versenyzőnk.
A sorsolás szerint a magyar birkózó a világbajnoki cím védőjeként kiemelt lett az "A" csoportban így csak a második fordulóban az orosz-thai mérkőzés győztesével kezdte meg a küzdelmeket. Sajnos a magyar rendezési formától eltérve rendezték a versenyt így nem lehetett követni, hogy mikor kell küzdőtérre állnia Viviennek, így bizony hosszú ideig melegíteni volt kénytelen amitől a koncentrációja lankadt. Ebben a sportágban nincs esély javítani egy esetleges hibát követően és bizony a bírói vezényszóra lassan indult meg, amit az orosz versenyző kihasznált és győzedelmeskedett egy lerántást követően.
A vigaszági mérkőzésen már teljes koncentrációval állt fel a küzdőtérre és magabiztosan győzte le brazil ellenfelét. A thai kislányt is megelőzve így a dobogó harmadik foka jutott számára a japán birkózóval együtt. A versenyt egyébként az a lengyel sumózó nyerte, akit Vivien már több alkalommal is legyőzött.
Bár az aranyéremért utaztunk, nagyon örülünk ennek a sikernek.